Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lesní klubík

Lesní klub ukončil činnost k září 2017

Lesní klub inspirovaný myšlenkou lesních školek

ÚVOD

Náš záměr je nabídnout rodičům a dětem alternativu, nebo doplněk běžného předškolního a vzdělávání s důrazem na pobyt dětí v přírodě a jejich přirozený rozvoj „mimo učebny“.

Jsme toho názoru, že stejně jako se od sebe liší děti a jejich potřeby, mají mít své místo vedle školek klasických, také lesní kluby. Pro některé děti a jejich rozvoj je určitě velmi přínosné, aby mohly trávit více času venku v těsném kontaktu s přírodou. Jedině tak jsou schopny plně rozvíjet své schopnosti a dovednosti. 

Věříme, že to, co děti skutečně potřebují ke svému růstu a vývoji je především volná hra a není třeba žádných zásadních impulzů ze strany dospělého, aby se dítě průběžně vzdělávalo nebo učilo kompetencím. Tato volná hra má možnost se rozvíjet, pokud je dítě ve vhodném prostředí, které dokáže samo o sobě podněcovat dětskou fantazii, tvořivost a motoriku. 

Přejeme si být dětem vědomými průvodci na části jejich cesty.

CHCETE SE PŘIJÍT PODÍVAT, JAK TO U NÁS FUNGUJE  A PROŽÍT S NÁMI JEDEN DEN NA ZKOUŠKU?  Stačí se ozvat na níže uvedené kontakty  a domluvit si termín. 

V případě zájmu nebo jakýchkoli dotazů  nás prosím kontaktujte  na email: info.motylek@gmail.com, nebo na tel: 723 44 78 00  

O NÁS

Průvodce – Dagmar Stinga

Jsem máma, žena milující přírodu a vše co z ní pochází. 

Pomáhala jsem vést děti v lesní školce na Moravě a pracovala v klubíku pro batolata.

Absolvovala jsem několik kurzů o Montessori pedagogice.

Zajímám se o vše, co souvisí s životem a je přirozené – od živé stravy a přírodní léčby, až po jógu a chození bosky.

Inspiruji se myšlenkami Montessori pedagogiky, jsou mi blízké myšlenky Naomi Aldort.

VÁM A VAŠIM DĚTEM NABÍZÍME

- radost ze hry i práce, učení, zkoumání a prožívání volnosti a nezávislosti v přírodě s ostatními dětmi - běhání, skákání, házení, šplhání, bahnění povoleno 

- individuální a respektující přístup k dětem (i dospělým) - jsme rádi s dětmi a vážíme si možnosti být jejich průvodci 

- zdravý psychomotorický vývoj dětí přirozeným pobytem v přírodě, vedení dětí ke vztahu k přírodě a její ochraně - nejlepší hry mohou děti zažít v tom nejprostším a zároveň nejdokonalejším prostředí, které je navíc bezpečné (bez ohrožení všudypřítomnou dopravou)

O NAŠEM PROVOZU

V současné době nabízíme dvoudenní provoz v úterý a středu od 8,00 do 15,00hod,  který se po domluvě může přizpůsobit Vašim potřebám. 

Jednorázový poplatek za denní pobyt dítěte je 100Kč.  

Strava pro dítě je prozatím zajišťována rodiči.

Jako zázemí bude v nejbližší době zprovozněna maringotka ve Skalním údolí, která bude sloužit dětem jako místo k odpočinku. 

ZE ŽIVOTA KLUBÍKU

http://klubmotylek.rajce.idnes.cz/Den_stromu_20.10.2016/

 

Příspěvky

Lesní Vánoce ve Skaláku

1. 1. 2017

 

Lesní setkání 20.12.2016

8. 12. 2016

 

Poděkování

23. 10. 2016

Den stromů